Pilates

O Pilates

Tak jako mne kdysi oslovila Kalanetika, oslovil mne teď i Pilates a stala jsem se BBU Mat Instruktorem Pilates. Na kalanetiku jsem v žádném případě nezanevřela a cvičím jí s radostí dál, ale Pilates, který mé  vědomosti obohatil a rozšířil mi znalosti o praktickém používání svalů našeho těla, jsem přibrala k ní.

Dle mého názoru je potřeba k Pilates přistupovat trochu jiným způsobem než ke kalanetice a tak jsem se rozhodla Vám toto cvičení nabídnout formou kurzů v uzavřené skupině lidí, kde na sebe budou hodiny navazovat a kde i Vy se budete moct do hodin aktivně zapojovat.


Co je vlastně Pilates?

Je to sestava cviků, vedoucích k posilování svalstva celého těla. Je koncipována tak, aby ji bylo možno praktikovat v každém věku. Je zaměřená na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Zpevněním hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je tato méně namáhána, což má blahodárný vliv na celkovou kondici. Velmi zde záleží na kvalitním provádění cviků. Na správném dýchání, duševní koncentraci, kontrole jednotlivých pohybů, jejich přesnosti a plynulosti.

 A  proč Pilates jako kurz?

O této cvičební metodě bylo napsáno hodně a tak většina ze zájemců alespoň rámcově ví, co cvičení Pilates obnáší. Pokud jste se již hodiny Pilates zúčastnili, nebo se této technice pravidelně věnujete, znáte všechny principy Pilates? Všechny cviky, které s vámi lektor cvičí – i s různými obměnami a stupni obtížnosti? Víte na co si u kterého cviku dát pozor? Nezvládáte některé cviky kvůli individuálnímu problému? Nebo chcete Pilates pochopit více a do hloubky a nechcete jen následovat lektora?

Pak jsou tyto kurzy připravené právě pro vás. Nejsou koncipovány jako běžné hodiny, budou probíhat v uzavřené skupině lidí a lekce na sebe budou logicky navazovat. Budeme postupovat od cviků pre-Pilates, až k pokročilým cvikům na podložce i s pomůckami. Dále Vás povedou k tomu, aby Vaše tělo pracovalo a cvičilo správně a především zdravě. 


Máte-li zájem o Kurz Pilates buď indiduálně či jako malá skupinka do pěti lidí neváhejte mne kontaktovat