Barbora Mandys Pauerová dipl.um.


Po vystudování taneční školy, kde se tělo extrémně zatěžuje, jsem začala mít – ostatně jako téměř každý, kdo se intenzivně věnuje tanci – velké problémy s koleny, kyčlí i zády.

Ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že budu muset opravdu začít o své tělo cíleně „pečovat“, a ne po něm chtít pouze výkony – často spojené s přetěžováním kloubů i páteře –, a i vzhledem k tomu, že jsem v té době již učila děti i dospělé tančit, jsem ráda přijala nabídku vyučovat kalanetiku, a tím se začala intenzivně zajímat o toto cvičení a vše s ním spojené.

Jednotlivé cviky jsem postupně konzultovala s rehabilitační sestrou a fyzioterapeutkou. Při pravidelném cvičení jsem pocítila značně pozitivní vliv jak na problémy, kterými jsem do té doby trpěla, tak na komplexní formování celého těla.
Dnes již vyučuji kalanetiku jedenáctým rokem a musím říci, že když ji z nějakého důvodu pár dní necvičím, opravdu mi chybí.

Vím, že mnoho lidí o kalanetice soudí, že je to cvičení nudné a že bolí. Můžete se ho ale naučit tak, že z něj budete mít radost a budete se těšit na to příjemné namožení, které vám dává vědět, že jste se den předtím na hodině nešetřili, a že čas, energie i peníze, které jste do cvičení investovali, nebyly vynaložené nadarmo.

Další aktivity
Výuka  dětí i dospělých
Scénický tanec
Jazz
Klasický tanec (balet)
Pilates